Nr katalogowy: 615
Patera deserowa dwupoziomowa, z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX w.
na dwu szpulowych trzonach z kanelurą i nodusem dwie talerzowe paterki zwieńczone figurką dziewczynki - ogrodniczki z kwiatami w fartuszku, na rocaillowym cokoliku; paterki o ażurowych kołnierzach z plecionki koszykowej z trzema rocaillowymi rezerwami z barwnymi kompozycjami kwiatowymi ; na trzonach i w lustrach talerzy drobne bukiety i rzuty kwiatowe oraz owady; patera montowana na trzpieniu metalowym;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 40 cm; średn. stopy 14,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, wyciski: 90a, 49, naszkl. czernią 49 (podstawa); talerze: wyciski 56, 2, x (duży), 160 II (mały)
Miśnia, XX w.