Nr katalogowy: 612
Koszyk porcelanowy z pałąkami z kokardą
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
pocz. - 1 ćw. XX w.
płytki, 4-listny, o ażurowych ściankach wycinanych w kratownicę, z dwoma wysokimi skrzyżowanymi pałąkami, schodzącymi wzdłuż wklęśnięć na ażurowych ściankach i zakończonymi małymi konsolowymi nóżkami; na skrzyżowaniu pałąków plastyczna kokarda z końcówkami oplatającymi ucha; ukośne pęknięcia fabryczna ścianki koszyka z wyszczerbieniem przy krawędzi;
porcelana biała; wys. 20,5 cm, średn. 27 cm; sygn. kobaltem podszkl. duże berło, przeszlifowane jednokrotnie, wyciski: N. ( lub Z.?), półkole ujęte z dwu stron w trzy wachlarzowo ułożone kreseczki.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. - 1 ćw. XX w.