Nr katalogowy: 609
Paterka - koszyk z puttem
Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH,
XX w. (ok. 1930-1950?)
paterka deserowa - owalny koszyczek z plecionką koszykową i uchwytami, nachylony ukośnie i podtrzymywany przez półnagiego chłopca z różową draperią wokół bioder; przez ramię putta przerzucona plastyczna girlanda owocowo-kwiatowa, oplatająca koszyk wokół górnej krawędzi;
drobne ubytki plastycznej dekoracji girlandy;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15,5 cm, dł. ok. 19 cm; sygn. drukiem niebieskim: pod koroną trójdzielną tarcza z trzema listkami dębu, wyciski: 4125, 7; naszkl. zielenią 16(?)
Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, XX w. (ok. 1930-1950?)