Nr katalogowy: 607
Dziewczyna z koziołkiem
Niemcy, Wallendorf, VEB „Schaubach-Kunst”
Lichte - Wallendorf, lata 50. - 60. XX w. (ok. 1953-1960)
na płaskiej, podłużnej, owalnej podstawie biegnąca jasnowłosa, naga dziewczyna, bawiąca się z brykającym koziołkiem; biegnąc odwraca się ku zwierzęciu, wyciągając dłoń do pyszczka skaczącego na nią koziołka;
kompozycja w układzie frontalnym, ze stabilizującym wspornikiem roślinnym stabilizującym; przetarcia złoceń na kopytkach jelonka;
porcelana, farby naszkliwne matowe, złocenia; wys. 21,5 cm, dł. 24 cm, podstawa 21,3 x 8 cm;
sygn. zielenią chromu druk: w kartuszu z podwójnych wolut: SCHAU/ BACH/ KUNST pod koroną zamkniętą, niżej skrzyżowane kreski z literami B i E, niżej: GERMANY
Niemcy, Wallendorf, VEB „Schaubach-Kunst” Lichte - Wallendorf, lata 50. - 60. XX w. (ok. 1953-1960)