Nr katalogowy: 606
Tancerka z bukietem
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter
Porzellanfabrik AG, okres międzywojenny.
na okrągłej profilowanej podstawie postać młodej ciemnowłosej kobiety wykonującej taneczne pas, z lekko uniesioną do tyłu prawą nogą; w krótkiej dopasowanej sukience o odkrytych ramionach, pantofelkach na niskim obcasie, z bukietem w opuszczonej lewej ręce; figurka zakomponowana ze wspornikiem stabilizującym; drobne przetarcia szkliwa przy krawędzi spódniczki;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19 cm; średn. podstawy 6,8 cm;
sygn. kob. podszkliwnym druk: monogram zwierciadlany (GHM) pod koroną zamkniętą, w nasady wspornika wycisk: znak skrzyżowanych kresek z kropką u dołu i litera M ( znak autora modelu).
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG, okres międzywojenny.