Nr katalogowy: 213
Alegoryczna grupa figuralna: Ofiara miłości
Austria, Wiedeń, manufaktura ceramiki
Waltera i Marcella Golscheiderów,
lata ok. 1920-1926
na niskiej, owalnej podstawie grupa figuralna: siedząca, zwrócona ku sobie para w strojach antykizujących: młoda kobieta w draperii - pelerynie przyczepionej do ramion, podaje prawą dłoń siedzącemu naprzeciw młodemu mężczyźnie w tunice i pelerynie - draperii.
Za mężczyzną kolisty ołtarz ofiarny ze złożonymi na nim dwoma sercami przebitymi strzałą (?), podtrzymywanymi przez półnagiego, uskrzydlonego młodzieńca (Amora), pochylonego lekko ku siedzącej parze , z kwiatem w prawej dłoni uniesionej w geście obejmowania siedzącej pary. Z lewej strony przed ołtarzem dwa półnagie putta z owalnymi tarczami; kilka drobnych ubytków, przetarcia i zabrudzenia powierzchni; terakota ze szkliwem matowym brązowym, naśladującym brąz; wys. ok. 39
cm, podstawa 24 x 32 cm; sygn. z tyłu nad krawędzią podstawy: na prostokątnej reliefowej plakiecie ryte półkoliście: Goldscheider, krąg - monogram wiązany GWM, Wien.
Austria, Wiedeń, manufaktura ceramiki Waltera i Marcella Golscheiderów, lata ok. 1920-1926