Nr katalogowy: 914
Szafka w stylu biedermeier
mahoń, dębina; 85,5 x 76 x 45,5 cm.
Polska, lata 40. XIX w.
o prostych bokach i froncie, z zaokrąglonymi frontowymi narożami, z szufladką, zamykana jednoskrzydłowo, fornirowana wzorzystą okleiną. Frontowe naroża korpusu przypominające tralki. Naroża blatu i frontowe cokołu silnie wybrzuszone, cokołu dodatkowo ozdobione perełkowaniem. Korpus na bokach i od frontu pod szufladką ozdobiony pogrubioną opaską, dzieląca go optycznie na dwie części. Nogi przednie w formie zwierzęcych łap, tylne graniaste. We wnętrzu szafki półka;
Polska, lata 40. XIX w.
Szafka pomocnicza o formie inspirowanej klasycyzmem, a także modnym wówczas neogotykiem silnie oddziałującym na stolarstwo w okresie jej powstania.
1 200 zł