Nr katalogowy: 910
Kanapa biedermeier
brzoza, grusza barwiona na czarno, orzech, sosna;
85,5 x 198,5 x 56,3 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
z oparciem niemal różnym bokom wysokością, lekko wywiniętym na zewnątrz, podobnie jak boki, wypełnionym szczeblinkami, dodatkowo na bokach z owalami, z siedzeniem prostokątnym z poduchą tapicerowaną, wsparta na czterech graniastych, szablaście wygiętych nogach. Górny ramiak oparcia., nieco szerszy, podcięty łukowato na bokach. Ramiaki intarsjowane ciemną wstęgą, oskrzynienie dodatkowo z prostokątnymi polami wypełnionymi ciemna okleiną. W zakończeniu poręczy intarsjowane sześcioramienne gwiazdy;
brzoza, grusza barwiona na czarno, orzech, sosna; 85,5 x 198,5 x 56,3 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Niewielka kanapa biedermeier w wersji bez związanej z konstrukcją tapicerki - typ rzadziej spotykany. Konstrukcji lekka z ażurowym oparciem i bokami. (po konserwacji).
5 500 zł