Nr katalogowy: 905
Biurko art deco
heban Makassar (?), mahoń, sklejka, sosna;
79 x 171,5 x 80 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
z prostokątnym blatem, w narożach zaokrąglonym, wspartym po lewej stronie na szafce zamykanej jednoskrzydłowo, po prawej zaś z dwoma otwartymi półkami podzielonymi pionową przegrodą oraz z długą szufladą pośrodku pod blatem. Całość fornirowana wzorzystą okleiną, szafka wsparta na czterech, a półki na dwóch graniastych nóżkach. We wnętrzu szafki trzy szuflady;
heban Makassar (?), mahoń, sklejka, sosna; 79 x 171,5 x 80 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
Masywne biurko art deco, z asymetrycznym układem ożywiającym bryłę mebla. Wzorzysta okleina podnosi dekoracyjność biurka.