Nr katalogowy: 902
Komplet 6 krzeseł klasycyzujących
brzoza; 102,5 x 45 x 50,5 cm.
Europa Północna (?), 1 poł. XX w.
z wysokimi oparciami, lekko odchylonymi do tyłu, zwieńczonymi faliście, z trapezoidalnym siedzeniem z tapicerowaną poduszką, wsparte na czterech graniastych, zbieżnych nóżkach, zakończonych graniastą stopką. W oparciu
dekoracyjna deska z owalnym medalionem intarsjowanym na obrzeżu wstęgą, w górnej partii podzielona na szczeblinki rozchodzące się w formie promieni ku górze;
brzoza; 102,5 x 45 x 50,5 cm.
Krzesła o klasycystycznym charakterze, ponownie popularne w stolarstwie europejskim na pocz. XX w.