Nr katalogowy: 618
Lampa z motywem kwiatów storczyka
Włochy, nieokreślona wytwórnia, XX w.
lampa w stylu secesyjnym, z ceramicznym trzonem rozszerzającym się ku podstawie i ceramicznym płaskim kloszem o falistej krawędzi, zdobionymi wysokim reliefem z motywem ulistnionych gałązek bladoróżowych storczyków; wokół liści na kloszu wycięty ażur; instalacja elektryczna metalowa (sprawna);
fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste (ołowiowo-boraksowe); wys. 52 cm, średnica klosza 37 cm, średnica podstawy 21 cm;
sygn. od spodu stopy drukiem (rozmazanym): MADE IN ITALY.