Nr katalogowy: 616
Osłonka na donicę, z dekoracją ornamentalną „jubilerską”
Belgia, La Louviere, Faiencerie de Keramis
Boch Freres, ok. 1910
kolista, zwężająca się ku dołowi, z wąską obręczową krawędzią. Wokół ciemnogranatowego brzuśca złocony ornament z motywem rocaillów, kratownicy z drobnymi kwiatkami oraz gałązkami barwnych kwiatów; dekoracja barwna (kwiaty, elementy ornamentalne) wypukłymi farbami emaliowymi, w stylistyce dekoracji „jubilerskiej”;
fajans delikatny kobalt (bleu roi) ze szkliwem ołowiowo-boraksowym, złocenia matowe i błyszczące(druk ręczny), farby emaliowe; wys. 26,5 cm, średn. 39 cm;
sygn. brązem odręcznie: B.F.K./ 177 oraz wycisk: 242.
Belgia, La Louviere, FaiencerieAL de Keramis Boch Freres, ok. 1910
600 zł