Nr katalogowy: 615
Wazon dekoracyjny z pokrywą, z puttami i girlandami kwiatów
terakota ze szkliwem matowym, naśladującym brąz;
wys. ok. 58 cm;
Francja lub Belgia?, wytwórnia nieokreślona, XX w.
w formie amfory na szpulowej stopie, o przysadzistym brzuścu z szyjką wydzieloną przewężeniem, z obręczową krawędzią; wokół stopy, zwieńczenia pokrywy i wokół dolnej części brzuśca reliefowy szlak liści akantu. Uchwyty w formie figurek siedzących nagich puttów, wspartych dłonią o ornament kwiatowy; z dwu stron brzuśca na kolistych reliefowych
krążkach zawieszone dwudzielne reliefowe girlandy kwiatowe; kilka drobnych ubytków dekoracji reliefowej;
terakota ze szkliwem matowym, naśladującym brąz; wys. ok. 58 cm;
sygn. ryta: 1789, na wypukłym prostokącie kaligraficzny napis reliefowy: Cisterne / Beaugrand.