Nr katalogowy: 614
Talerz dekoracyjny z reliefem bluszczu i barwnym bukietem
Miśnia, XX w. - okres powojenny
miskowy, płytki; wokół kołnierza o wielopłatkowej krawędzi reliefowy, złocony szlak listków bluszczu na cienkich gałązkach; w lustrze barwny bukiet z różą, niezapominajkami i makiem, obwiedziony sześciodzielną złoconą ramką; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; wys. 5 cm, średn. 26,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, wyciski 1, 66Z, 56, czerwienią naszkliwną 130 g.