Serwis obiadowy Fryderyka
Śląsk, Wałbrzych, Krister Porzellan Manufaktur - KPM
(zał. 1831) lata 1935 - 1945.
dla 12 osób; składa się 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 2 waz okrągłych mniejszych z pokrywami, wazy większej z pokrywą, salaterki 4-bocznej, 2 sosjerek łódkowych z talerzową podstawą, dwu półmisków owalnych; razem: 32 naczynia o neobarokowych formach, z reliefem roślinnymi rocaillami i złoceniami uszek, uchwytów i krawędzi; na złotym otoku wokół uchwytów pokryw - szlak czarnego ornamentu rocaillów i gałązek;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia;
talerze głębokie - wys. 4,5 cm, średn. 25,5 cm,
talerze płytkie - wys. 2,8 cm, średn. 25,5 cm,
wazy mniejsze - wys. 16 cm, szer. ok. 27 cm, średn. 22 cm,
waza większa - wys. 20,5 cm, szer. ok. 33 cm, średn. 28 cm,
salaterka - wys. 5,6 cm, 22,5 x 22,5 cm,
sosjerki - wys. 9,5 cm, podstawa 22 x 14,5 cm,
półmiski owalne - wys. 4 cm, 38 x 27 cm oraz wys. 3 cm, 33 x 23 cm;
naczynia sygn. drukiem zielenią chromu: Friderika/ korona zamknięta/ AD.1831/ GERMANY,
srebrne: 5415, złocone: 21, 19, 41 lub 47.
Śląsk, Wałbrzych, Krister Porzellan Manufaktur - KPM (zał. 1831) lata 1935 - 1945.
Najbardziej znany model wytwórni (proj. modelarza Tatschnera z 1935 r.), z okresu po połączeniu z koncernem Rosenthal (w 1931 r.).