Nr katalogowy: 912
Komoda klasycyzująca
jawor, sosna, orzech; 90 x 128,2 x 59,2 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
o prostych bokach i froncie, trzyszufladowa, fornirowana, intarsjowana, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych nóżkach. Na blacie para antytetycznie ustawionych ptaków ujętych dekoracją roślinną. Lica szuflad ujęte intarsjowanym szlakiem z fal oraz ułożoną pośrodku i przechodzącą z lica na lico dekoracją z ptakami ujętymi kwiatami. Front na bokach kanelowany, kanele przechodzące na frontowe ścianki przednich nóg;
Europa Środkowa, XIX w.
Mebel utrzymany w stylu klasycystycznym ozdobiony delikatną intarsją z ptakami otoczonymi ornamentami roślinnymi.