Nr katalogowy: 870
Para kolumienek dekoracyjnych
alabaster, brąz, mosiądz, emalia komórkowa;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
podstawy na planie kwadratu, prostopadłościenne, obłożone płytkami alabastru; od spodu cienka plinta mosiężna; trzony kolumienek toczone z alabastru, lekko zbieżne; bazy dekorowane emalią komórkową w kolorach bieli, błękitu, granatu, lazuru i szarości, z motywem przenikających się kartuszy, ujęte laurowymi wieńcami z brązu złoconego; głowice zdobione podobnie, opasane sznurowym pierścieniem; w zwieńczeniu - kwadratowe blaty z alabastru;
alabaster, brąz, mosiądz, emalia komórkowa; wys. ca 50,5 cm, podstawy 12,6 x 12,6 cm, blaty 13,3 x 13,3 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.