Nr katalogowy: 867
Kabinet barokowy
dębina; 37,8 x 56 x 34 cm.
Europa Środkowa, XIX w. z wykorzystaniem
elementów mebla z XVII w.
z prostopadłościennym korpusem, dwuskrzydłowy, ozdobiony pasowymi okuciami. Korpus deskowy, skrzydła ramowe ujęte od wewnętrznej strony profilowanymi listwami, z pojedynczymi płycinami. Wnętrze podzielone dwoma poziomymi półkami z niewielką wnęką pośrodku oraz dodatkowymi pojedynczymi półeczkami na jej bokach;
dębina; 37,8 x 56 x 34 cm.
Europa Środkowa, XIX w. z wykorzystaniem elementów mebla z XVII w.
Kabinet oparty na wzorach mebli popularnych w 2 ćw. XVII wieku i służących do przechowywania korespondencji i
cennych drobiazgów. W typie kabinetów wykonywanych na północy Polski w Gdańsku i okolicach. Liczne okucia
(wtórnie złocone) chroniły drewno przed mechanicznymi uszkodzeniami, jak również stanowiły ozdobę tego mebla.
Pierwotnie wnętrze wypełniały szufladki, środkową przestrzeń zamykało skrzydło drzwiczek.