Nr katalogowy: 860
Misa
porcelana malowana;
Chiny, dynastia Ming - późna faza, ok. XVII w.
zdobiona malowaną dekorację pejzażową z motywami krajobrazów górskiego, wiejskiego, drzew, postaciami na moście. Wnętrze misy o odcieniu lekko zielonym - kolor chińskiego jadeitu. Scena na zewnętrznych ściankach naczynia kobaltowo - niebieska; na spodzie znak producenta w postaci liścia;
porcelana malowana; wys. 10,5 cm, średn. dołu - 9,8 cm, średn. wylewu - 15,9 cm.
Stan zachowania: dobry, nieznaczne pęknięcie widoczne wewnątrz naczynia, niemające wpływu na wytrzymałość obiektu.
Pochodzenie: prywatna kolekcja Michaela Brinkmana (Kalifornia, USA).