Nr katalogowy: 829
Lampa naftowa
Francja, Limoges (korpus porcelanowy), mal. A. Gillari;
Niemcy, Berlin, firma Carl Holy (palnik); XIX/XX w.
porcelanowa; stopa cebulasta, trzon skręcony spiralnie, kanelowany; pojemnik na naftę półkulisty; całość dekorowana ręcznie malowanymi naszkliwnie pasami wici różanej; krawędzie kaneli na trzonie - złocone, pomiędzy nimi - motyw drobnych, złotych listków; klosz kulisty ze szkła mlecznego, kominek szklany, gładki; na spodzie stopy znak firmowy: kolisty, zielony, naszkliwny z napisem w otoku: „LIMOGES FRANCE”; ponadto odręczny, złoty napis: „A Gillari / Peint main”; na pokrętle knota w otoku napis: „CARL HOLY BERLIN”; w zwieńczeniu trzonu palnika: „CAPITAL BRENNER - 20”;
porcelana ręcznie malowana, mosiądz, szkło;
wys. b. szkieł ca 56 cm; średnica podstawy 16 cm.