Nr katalogowy: 715
Komplet 4 solniczek z łyżeczkami w etui
Paryż, solniczki - firma złotnicza Charles Harleux;
łyżeczki - firma złotnicza Puiforcat; k. XIX w.
solniczki w formie owalnych ażurowych koszyczków na czterech stylizowanych nóżkach; boki dekorowane wicią akantową i kogucimi grzebieniami, na osi krótszej owalne medaliony z grawerowanymi wiązanymi inicjałami SLF , wkładki ze szkła kobaltowego;
srebro próby 950 cechowane (głowa Minerwy z próbą, HARLEUX i znak warsztatowy w rombie); łyżeczki o łopatkowatym, złoconym czerpaku, z trzonkiem prostym, uskokowo rozszerzonym i zakończonym palmetką;
srebro próby 1 cechowane (głowa Minerwy z próbą, monogram złotnika EP ze znakiem warsztatowym w rombie); komplet w etui introligatorskim z monogramem złoconym tłoczonym SLF, wewnątrz wyłożonym irchą z nazwą i adresem firmy sprzedającej - Cardeilhac / 91 rue de Rivoli / Paris;
solniczki - wys. 4,2 cm, szer. 7,1 cm, głęb. 5,5 cm;
łyżeczki - dł. 7,2 cm; etui - wys. 8,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 19 cm;
waga srebra łącznie 217 g.
Paryż, solniczki - firma złotnicza Charles Harleux (czynna od 1891); łyżeczki - firma złotnicza Puiforcat (czynna od 1857); k. XIX w.
1 800 zł