Nr katalogowy: 639
Zespół naczyń deserowych, model Sanssouci
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
2 poł. XX w.
składa się z 12 filiżanek ze spodkami, 12 talerzyków deserowych, mlecznika i cukiernicy z pokrywką; razem: 38 sztuk. Naczynia z reliefem z treliarzem i gałązkami oraz rocaillowymi rezerwami, z dekoracją gałązkami i rzutami drobnych różowych różyczek;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
filiżanki - wys. 7,2 cm, średn. 8 cm;
spodki - wys. 2,2 cm, średn. 14,5 cm;
talerze - wys. 2,5 cm, średn. 20,2 cm;
mlecznik - wys. 9,8 cm,
cukiernica - wys. 12 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ classic/ GERMANY lub: korona/ Rosenthal/ GERMANY
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, 2 poł. XX w.