Nr katalogowy: 637
Zespół talerzy i waza z dekoracją Zwiebelmuster
Miśnia - królewska manufaktura porcelany
oraz Cölln (Miśnia) - Sächsische Porzelannfabrik
Johanna Friedricha E. Teicherta (zał. 1884), XIX/XX w.
siedem talerzy płytkich większych, trzy talerze średnie, sześć talerzyków małych oraz niska prostokątna wazka z nisko wysklepioną pokrywą z uchwytem rocaillowym; razem 17 sztuk. Naczynia zdobione błękitem kobaltu wzorem „cebulowym”; trzy talerze średnie pęknięte, jeden z przebarwieniami szkliwa;
porcelana, kobalt podszkliwny;
talerze duże - wys. 3,2 - 3,4 cm, średn. 24,5 - 25 cm;
talerze średnie - wys. 2,8, średn. 19,5 cm;
talerzyki małe - wys. 2,1 cm, średn. 16,8 cm;
waza - wys. 15,5 cm, 29 x 22 cm;
sygnatury: kob. podszkl. skrzyżowane miecze (1 talerz duży, talerzyki małe i waza; miecze na wazie 2-krotnie przeszlifowane); kobaltem podszkl. stojak 2-ramienny i niżej półkoliście: MEISSEN, oraz oznaczenia 2-cyfrowe i literowe, niektóre obiekty dodatkowo z wyciskami: 23/ Cölln/ Meissen, lub Meissen/2, lub: 5/Meissen (3 talerze średnie i 5 talerzy dużych).
Miśnia - królewska manufaktura porcelany oraz Cölln (Miśnia) - Sächsische Porzelannfabrik Johanna Friedricha E. Teicherta (zał. 1884), XIX/XX w.