Nr katalogowy: 636
Zespół deserowy do herbaty, ze złoceniami roślinno - ornamentalnymi
Nieokreślona wytwórnia europejska
(Czechy lub Francja?),
koniec XIX w. - pocz. XX w.
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy, mlecznika, 6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzy deserowych raz dwu talerzy - paterek z modelowanymi uchwytami; razem 23 sztuki. Naczynia o stylizowanych neobarokowych formach, dzbanek i cukiernica na 4 rocaillowych nóżkach, ucha w formie odcinkowych rocaillów; wokół brzuśców i kołnierzy naczyń szlak
złoconego ornamentu z motywem plecionki i liściastych owali na dzbankach i cukiernicy oraz stylizowanych liści i wolut z motywami sercowymi i drobnymi kwiatowymi girlandami wokół czasz filiżanek i kołnierzy talerzy i spodków; brak pokrywki cukiernicy, lekko przetarte złocenia;
porcelana, złocenia;
dzbanek - wys. 22 cm,
cukiernica wys. 14 cm; mlecznik - 13 cm;
paterki - wys. 3,5 cm, średn. 23 cm;
talerze - wys. 2 cm, średn. 20,5 cm;
spodki - wys. 2,8 cm, średn. 14,2 cm;
filiżanki - wys. 7 cm, średn. 8 cm;
sygn.: na paterce naszkl. jasnym fioletem: 1669.
Nieokreślona wytwórnia europejska (Czechy lub Francja?), koniec XIX w. - pocz. XX w.
1 300 zł