Nr katalogowy: 635
Para wazonów z dekoracją malwami
Czechy, Duchcov, Maufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia AG, 2-3 ćw. XX w.
smukłe, owoidalne, z lekko zaznaczoną obręczową podstawą, o krótkich, rozchylonych szyjkach. Wzdłuż matowych kremowych brzuśców cztery zielonkawo - beżowe, reliefowe pędy malwy, przechodzące od przewężenia - szyjki w plastyczne pędy tworzące uchwyty przy szyjkach z modelowanym plastycznie fryzem z liści;
porcelana, szkliwo matowe, ze złocistą patyna, farby ceramiczne; wys. 41 cm;
sygn. wyciskiem na różowym wypukłym trójkącie: w owalu u dołu E, wokół napis: ROYAL DUX BOHEMIA, wyciski: 13/ 56 09 II oraz: 5509 II, naszkl.: 34.
Czechy, Duchcov, Maufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia AG, 2-3 ćw. XX w.