Nr katalogowy: 633
Serwis deserowy, neobarokowy dla 10 osób
Niemcy, Fu¨rstenberg, XX w.
składa się z dwu dzbanków z pokrywkami (do herbaty i kawy), dwu mleczników, cukiernicy z pokrywką, 10 filiżanek ze spodkami i 10 talerzyków deserowych; razem 35 sztuk. Naczynia o przysadzistych puklowych brzuścach; dzbanki i filiżanki z wydzielonymi stopkami, dzbanki i cukiernica z kołnierzową krawędzią górną i wpuszczanymi pokrywami z rozetowym uchwytem; dziobki dzbanków zakończone ptasią główką ;uchwyty naczyń rocaillowe, z odcinków; mleczniki z szerokim wylewem i wysokim uszkiem; krawędzie naczyń i uszek oraz uchwyty złocone; lekko przetarte złocenia;
porcelana, złocenia;
dzbanki - wys. 15,5 cm, dł. 28 cm oraz wys. 21,5 cm dł. 29 cm;
mleczniki - wys. 14 cm, dł. 17,5 cm;
cukiernica - wys. 12 cm, szer. 15 cm;
filiżanki - wys. 6 cm, średn. 9,5 cm;
spodki - wys. 2,2 cm, średn. 14,5 cm;
talerze - wys. 2,7 cm, średn. 19 cm;
sygn. (wszystkie naczynia) kobaltem podszkl. litera F pod koroną zamkniętą.
Niemcy, Fu¨rstenberg, XX w.