Nr katalogowy: 631
Serwis kobaltowy te^te-a-te^te, na tacy
Francja, Limoges, firma Guerin - Puyat - Elite Ltd.
Porzelanfabrik (zał. 1890), pocz. XX w.
płaska, podłużna taca z uchwytami, o falistej 6-dzielnej krawędzi oraz dzbanek z pokrywką, mlecznik, cukiernica z pokrywką i dwie filiżanki ze spodkami. Naczynia ciemnogranatowe, o puklowanych 4-dzielnie czaszach, ze złoconymi uszkami i uchwytami z motywami kwiatowymi. Wokół krawędzi naczyń i brzegów spodków szlak wypukłych złoceń z ornamentem stylizowanej wici roślinnej; wokół wewnętrznych krawędzi filiżanek szlak drobnych złoceń roślinnych. Drobne przetarcia złoceń, odprysk na uchwycie pokrywki dzbanka;
porcelana, kobalt (bleu roi), złocenia, wypukłe i grawerowane;
taca - wys. 4 cm, 45 x 36 cm;
dzbanek - wys. 16 cm,
mlecznik - wys. 10 cm,
cukiernica - wys. 12 cm;
filiżanka - wys. 6 cm,
spodki - wys. 2,4 cm, średn. 14,2 cm;
sygn. drukiem zielonym: w dwudzielne pionowe esownice wpisane litery W.G./& Cie., niżej: FRANCE, na części naczyń dodatkowo druk niebieski: w owalu W. Guerin & Cie./ PARIS & LIMOGES.
Francja, Limoges, firma Guerin - Puyat - Elite Ltd. Porzelanfabrik (zał. 1890), pocz. XX w.
Luksusowa porcelana o starannym wzornictwie i nienagannym wykonawstwie, wyrób wytwórni mającej oddział w Paryżu i filię w Montrealu.
2 300 zł