Nr katalogowy: 629
Para wazonów z dekoracją kwiatową
Miśnia, 2 poł. XX w.
o smukłych owalnych brzuścach, z wydzieloną obręczową podstawą, z konicznymi szyjkami; na brzuścach od frontu barwne kompozycje kwiatowe:
1) z fioletowo - żółtą peonią, ostróżkami i ceglastymi różyczkami,
2) z żółtą różą, fioletowymi prymulkami i pierzastym makiem; z tyłu brzuśców drobne rzuty kwiatowe;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 20,5 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze, czerwienią naszkl.: 306/158 lub 1301/109.
Miśnia, 2 poł. XX w.