Nr katalogowy: 627
Puzderko - tabakierka, z miniaturą z żaglowcami
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), lata 1849-1870.
podłużna, puklowana, z lekko wysklepioną pokrywką o krawędziach obwiedzionych złoconymi rocaillami; na wieczku malowana purpurą fioletu miniatura z latarnią morską i żaglowcem z postaciami nad brzegiem oraz trzema żaglowcami na wodzie w oddali; ścianki i wnętrze puzderka złocone;
porcelana, złocenia, purpura fioletu naszkliwnie; 3,5 x 9 x 6 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: berło oraz: krąg z napisem wokół: KOENIGL. PORZELLAN. MANUFACTUR* i orzeł z insygniami królewskimi w środku.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849-1870.
Wyrób galanteryjny z miniaturą w stylistyce dekoracji miśnieńskich z lat 40. XVIII stulecia.