Nr katalogowy: 626
Para talerzy z arabeską roślinną i miniaturami kameowymi na czarnym tle
Wiedeń, 1790-1791
talerze głębokie, wokół kołnierzy na czarnym tle szlak barwnej arabeski roślinnej z rozmieszczonymi symetrycznie medalionami z miniaturami antykizującymi w stylu Wedgwooda; brzeg lustra i krawędź kołnierzy złocone; drobne ubytki złoceń i dekoracji malarskiej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.3,8 cm, średn. 24 cm; sygn. kobaltem podszkl. tarcza wiedeńska, wyciski : 90 lub 91, naszkl. czernią: 60.( 1 szt.)
Wiedeń, 1790-1791