Nr katalogowy: 621
Bombonierka biskwitowa - jajo na płozach
Francja, Sylvain Kinsburger (1855-1935),
miniatury: L. Champion; pocz. XX w.
na niskiej prostokątnej podstawie o ściętych narożach puszka - bombonierka w formie dużego, otwieranego jajka na wolutowo - rocaillowych płozach, z pokrywą zwieńczoną figurką siedzącej dziewczynki z mufką, popychanego przez
biegnące dziecko w ciżmach przypominających łyżwy, w rozwianej draperii. Jajko, płozy i naroża podstawy zdobione grawerowanymi srebrzeniami w formie rocaillów, gałązek, traw, kwiatów i paproci; fragmenty jajka podmalowane
w kolorze różowym, z boków dwie barwne miniatury: 1) cztery bawiące się putta na lodzie, sygn. l. d.: L.(?) Champion, 2) pejzaż zimowy;
biskwit porcelany, podmalowania różowe, dekoracje barwne na biskwicie, srebrzenie oksydowane i grawerowane, czerń manganowa(?); wys. 27,5 cm, dł. 32,5 cm, śzer.16 cm;
na narożu podstawy ryte: S. KINSBURGER.
Francja, Sylvain Kinsburger (1855-1935), miniatury: L. Champion; pocz. XX w.
Efektowne naczynie o skomplikowanej symbolice i doskonałym wykonaniu (oksydowane ornamentalne srebrzenia biskwitu, modne i cenione na pocz. XX w.), praca francuskiego rzeźbiarza, medaliera i grawera, realizującego prace rzeźbiarskie także
w biskwicie porcelany.