Nr katalogowy: 620
Dzban toaletowy z dekoracją liśćmi akantu
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy
i Boch, zakład w Mettlach, XX w.
(okres międzywojenny ?).
o owoidalnym, przysadzistym brzuścu i krótkiej szyjce z falistą krawędzią i z szerokim wylewem; kobaltowy, z reliefową dekoracją zielonkawą ze smugami złoceń, z motywem liści akantu i rocaillowych zwojów wokół szyjki i wylewu oraz wzdłuż brzuśca pod wylewem i wzdłuż ucha;
fajans, kobalt i zieleń podszkl., szkliwo ołowiowe, złocenia; wys. 34 cm;
sygn.: uskrzydlona główka Hermesa i dwa kaduceusze, niżej w szyldzie okuciowym: VILLEROY & BOCH, w półkolu z ząbkami: METTLACH, złotem: 26.
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy i Boch, zakład w Mettlach, XX w. (okres międzywojenny ?).
950 zł