Nr katalogowy: 616
Dziewczynka z konwią i kuflem
Miśnia, XIX/XX w. - wg modelu z XVIII w.
na kolistej rocaillowej podstawie bosa dziewczyna stojąca przy pniu, w kwiecistej spódnicy do kostek, żółtym fartuszku, sznurowanym gorseciku, kapeluszu na upiętych włosach; na pniu z zarzuconym fartuszkiem opiera naczynie z pokrywą i pałąkiem, w opuszczonej prawej ręce trzyma kufelek;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 12 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, wycisk: 60409, 107 i dwa półkola, naszkl. jasnobeżowe: 24.