Nr katalogowy: 610
Dzbanek
szkło manganowe, stop metalu, wys. 25,5 cm;
Czechy ?, 1 ćw. XX w.
korpus gruszkowaty, lekko iryzujący, pokryty wypukłym wzorem nieregularnych owali; oprawa wylewu, dziobek, pokrywka i esowate ucho - z białego metalu;
Czechy ?, 1 ćw. XX w.