Nr katalogowy: 906
Komoda neorokokowa
konstrukcja - mahoń, okleina - mahoń, orzech;
83 x 95,5 x 38,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
na bokach i od frontu falista, nakryta prostokątną, marmurową płytą, trzyszufladowa, wsparta na esowatych, graniastych nóżkach, okleinaowana, intarsjowana, ozdobiona mosiężnymi okuciami rocailowymi. Dekoracja frontu z polami ujętymi wstęgami z meandrem w narożach, imitująca podział na dwie szuflady. Między nogami falisty fartuszek;
83 x 95,5 x 38,5 cm.
Komoda nawiązująca do rokokowych wzorów francuskich z okresu panowania Ludwika XV. Bogato dekorowana wzorzystym okleinami i okuciami.