Nr katalogowy: 841
Żyrandol elektryczny, secesyjny
brąz złocony, szkło barwione w masie, warstwowe;
Francja, pocz. XX w.
w formie szklanej ampli ujętej oprawą z brązu złoconego, z motywem liści i szyszek platanu; wewnątrz misy 3 oprawki do żarówek; do krawędzi ampli przymocowane trzy wolutowe ramiona ze zwisającymi oprawkami osłoniętymi kloszami szklanymi w formie dzwonków, z ukośnym napisem: „Bluets”; ampla zawieszona na trzech graniastych elementach z brązu w formie wydłużonej litery U, doczepionych u góry do baldaszka zdobionego liśćmi platanu;
brąz złocony, szkło barwione w masie, warstwowe; wys. ca 94 cm, rozpiętość ramion 61 cm, średnica ampli 44 cm.
Francja, pocz. XX w.