Nr katalogowy: 810
Para lichtarzy
brąz, odlew cyzelowany, złocony;
wys. 26 cm, średnica podstawy 11,2 cm.
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
stopy koliste, z 3 ryzalitowymi wypustkami, ozdobione otokowo pasami lauru i ornamentu okuciowego; trzony dołem w formie
trójnogu zdobionego ornamentem perełkowo-chrząstkowym;
wyżej zdobienie cekinowe; w połowie wysokości gładka, szeroka przewiązka i festony z draperii; kapitele z girlandami
różanymi rozpiętymi pomiędzy trzema głowami baranimi; tulejki wazonowe, na szerokich talerzykach; na krawędzi spodu bita
sygn. „H. PICARD”;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 26 cm, średnica podstawy 11,2 cm.
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
Henri Picard - znany brązownik paryski, czynny w latach 1831- 1864, posiadał warsztat przy Rue Jarente, a następnie przy Rue de la Perle. Ceniony przez cesarza Napoleona III - wykonywał dla niego szereg prac, m. in. zdobił wytwornymi okuciami z brązu złoconego meble dla pałacu w Fontainebleau.