Nr katalogowy: 729
Garnitur do kawy i herbaty
srebro próby 1 cechowane, waga 1553 g.
Paryż, 1 poł. XX w.
składający się z imbryka do herbaty, dzbanka do kawy, mlecznika i cukiernicy dwuusznej wewnątrz złoconej; naczynia na planie koła, z płaskim dnem, rozszerzające się ku górze i uskokowo przewężone w połowie wysokości, pod przewężeniem ujęte w ozdobny pas plecionki roślinnej; wylewy dzbanków w formie dzióbków, wylew mlecznika szeroki, trójkątny; ucha drewniane osadzone u dołu w tulejce, wyżej ozdobione rozetami; nakrywki kopulaste, dekorowane pasem perełek, zwieńczone stylizowanym kwiatonem;
srebro próby 1 cechowane (monogram złotnika FD ze znakiem warsztatowym w rombie, cecha państwowa z głową Minerwy i próbą);
imbryk - wys. 17,5 cm, szer. 23,2 cm, głęb.13 cm;
dzbanek - wys. 21,5 cm, szer. 20 cm, głęb. 11 cm;
mlecznik - wys. 11,8 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 7,5 cm;
cukiernica - wys. 14,5 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 12,5 cm;
waga 1553 g. Paryż, 1 poł. XX w.