Nr katalogowy: 623
Talerz z kloszem na ser, z dekoracją kwiatową
Nieustalona wytwórnia europejska
(Niemcy lub Czechy?), 1 ćw. XX w.?
prostokątny, płaski talerz z wąskim puklowanym wklęsło kołnierzem i z modelowanym podobnie prostokątnym kloszem z gałązkowym uchwytem; podmalowany zielono i różowo (z natrysku); na wierzchu i bokach klosza barwne kompozycje kwiatowe; uchwyt i kołnierz zielone; przetarcia farby na kołnierzu uchwycie;
fajans delikatny, szkliwo ołowiowo- boraksowe, druk barwny i farby nanoszone z natrysku;
talerz - wys. 3 cm, 24 x 9,6 cm;
klosz - wys. 11 cm, 18 x 12 cm; nie sygnowany.
Nieustalona wytwórnia europejska (Niemcy lub Czechy?), 1 ćw. XX w.?