Nr katalogowy: 617
Grupa alegoryczna: nimfa przy zdroju i muzykujące putta
biskwit porcelany; wys. 31,5 cm;
sygn. od spodu wyciskami: 44 3 S
Niemcy - Turyngia?, kon. XIX w. - XIX/XX w.
grupa przyścienna; na skalistej, nieregularnej podstawie fragment architektury z półkolistym niskim murkiem, niską (obciętą) kolumną kłębiącym się nad nią obłokiem oraz ze studnią z basenem z ujęciem wody maską fauna; mur przy zdroju z winoroślą; na murku przy basenie siedzi bosa nimfa w antykizującej szacie w otoczeniu pięciu półnagich puttów-amorków: frunącym i szepczącym nimfie do ucha, grającymi na flecie, klarnecie i puttem z harfą, stojącym na obłoku nad kolumną; drobne ubytki dekoracji plastycznej (winorośl);
biskwit porcelany; wys. 31,5 cm, szer. ok. 26 cm, głęb. ok.16 cm;