Nr katalogowy: 613
Tabakierka z miniaturą rodzajową i dekoracją kwiatową
Niemcy, manufaktura książęca w Hochst,
2 poł. XVIII w. (?)
o kształcie spłaszczonego walca, z uniesionym prostokątnym wieczkiem w oprawie z brązu; na wieczku miniatura malowana purpurą: siedząca i flirtująca para w scenerii parkowej; w narożach wieczka, na bocznych owalnych ściankach oraz wokół walcowatego pojemnika drobne gałązki i girlandy kwiatowe;
porcelana, farby naszkliwne; 4, x 8 x 4,5 cm; sygn. od spodu (podstawa kobaltem podszkl.: kółko o 6 promieniście rozmieszczonych szczebelkach).
Niemcy, manufaktura książęca w Hochst, 2 poł. XVIII w. (?)