Nr katalogowy: 612
Miseczka z dekoracją roślinną
Nieborów, manufaktura majoliki księcia
Michała Radziwiłła, lata 80. XIX w.
płytka, owalna, o falistej krawędzi z niebieskim ornamentem; w lustrze kompozycja z gałązek z drobnymi niebieskimi kwiatkami oraz suchych - zielonkawych i żółtych; majolika, szkliwo cynowe z krakelurą, farby wysokich temperatur; wys. 3,2 cm, 15 x 10 cm;
sygn. brązem manganu (schematycznie): wiązany monogram MPR pod koroną książęcą i cyfra 4. (obok).
Nieborów, manufaktura majoliki księcia Michała Radziwiłła, lata 80. XIX w.
Miseczka o formie przypominającej wyroby majolikowe Stanisława Thiele wykonane w wytwórni w Ćmielowie w latach 1879-1890; Thiele kierował manufakturą majoliki w Nieborowie w latach 80. XIX wieku ( do 1892 r).