Nr katalogowy: 609
Pierrot i Pierette
Czechy, Duchcov [niem. Dux], Maufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia AG, 2 - 3 ćw. XX w.
na niskiej, kolistej podstawie z czterema nóżkami stoi para: zakochany Pierrot w kryzie, kubraku i czapeczce zdobionych złoceniami, obejmujący Pierrette (Colombinę) w spódniczce z falbanek i czapeczce z pomponikiem; próbuje skraść całusa opierającej się i zasłaniającej dłonią Pierrette;
porcelana lekko kremowa, kobalt, złocenia błyszczące i grawerowane; wys. 29,5 cm, średn. podstawy 14,5 cm;
sygn. wyciskiem na różowym wypukłym trójkącie: w owalu u dołu E, wokół napis: ROYAL DUX BOHEMIA.
Czechy, Duchcov [niem. Dux], Maufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia AG, 2 - 3 ćw. XX w.