Nr katalogowy: 916
Kołyska klasycystyczna
sosna, mahoń, okleina - mahoń, żyłka - bukszpan,
okucia - mosiądz;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
z łódkowatą gondolą zawieszoną między dwoma wspornikami - podporami rozwidlonymi u dołu w dwójnogi i spiętymi
prostą, deskową łączyną, fornirowana, intarsjowana na obrzeżach żyłkami. Gondola wypełniona giętymi szczeblinkami, z deskowym dnem, na bokach pełna, wypiętrzona i podcięta. Wewnątrz gondoli zawieszony pojemnik z blachy stalowej, bielony, do materacyka. Nogi graniaste, zbieżne, szablaste, zakończone rolkami mosiężnymi;
sosna, mahoń, okleina - mahoń, żyłka - bukszpan, okucia - mosiądz;
pojemnik - blacha stalowa; 98 x 106 x 70 cm;
leżysko - 93 x 46,7 x 16 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Kołyski stanowią wielką rzadkość nie tylko na rynku antykwarycznym, ale także w zbiorach publicznych i prywatnych.
Prezentowana kołyska o klasycyzującej formie z początku XX wieku, powstała na fali angielskich zainteresowań tym stylem.
Dobrze zachowana o subtelnej dekoracji z żyłki, właściwej okresowi wykonania.