Nr katalogowy: 914
Stolik i para foteli
Stół klasycyzujący: Europa Środkowa,
pocz. XIX w.
stolik okrągły z marmurową płytą, z szufladką w oskrzynieniu, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych nogach, bogato zdobiony dekoracjami z klasycyzujących ornamentów z repusowanej blachy mosiężnej. Para foteli z oparciami zwieńczonymi szeroką deską, intarsjowaną w wić roślinną, z esowatymi poręczami, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych i szablastych nogach;
stolik - dębina, sosna, okleina - jawor, blat - marmur, okucia - blacha mosiężna;
fotele - sosna, jesion, okleina - jesion, intarsje - mahoń;
stolik - 75,5 x śr. 50 cm;
fotele - 93 x 59,5 x 63,5 cm.
Stół klasycyzujący: Europa Środkowa, pocz. XIX w.
Popularny model stolika pomocniczego, wykorzystywanego do podawania ciepłych napojów. Fotele biedermeier: Europa Środkowa, ok. 1830.
Fotele o typowym biedermeierowskim kształcie wykonywanym na terenie środkowej Europy.