Nr katalogowy: 616
Talerz dekoracyjny z widokiem ruin zamku nad Renem
Niemcy, Mettlach, Villeroy und Boch,
kon. XIX w. (1894?)
płaski, o złoconej krawędzi, z barwną miniaturą pejzażową o rytym, ciemnym konturze: na stromym skalistym wzgórzu ruiny zamku obronnego, z okrągłą wieżą, fragmentem murów obronnych z wieżyczkami i krenelażem (zamek Katz lub Rheinstein?); w dole zakole rzeki z lesistymi wzgórzami w tle; na pierwszym planie z lewej dwie jodły i fragment lasu; lekko przetarte złocenia;
kamionka, dekoracja barwna w technice chromolitowej, o rytym konturze, złocenie;
wys. 3,6 cm, średn. 43 cm;
sygn. wyciskiem: motyw architektoniczny, niżej w listwowym kartuszu: METTLACH i monogram VB / GEGEN NACHBILDUNG/ GESCHUANTZT / 1365., 16, 94.
Niemcy, Mettlach, Villeroy & Boch, kon. XIX w. (1894?)