Nr katalogowy: 615
Donica z elfem i irysami
glinka terakotowa, szkliwo ołowiowe, zacierane,
barwione w kolorze brązu;
Francja, Luca Madrassi ( 1848-1919), pocz. XX w.
czworoboczna, koniczna, o kolistej podstawie, z falbankową listwą wokół krawędzi; na ściankach reliefowa dekoracja secesyjna z motywem nieregularnej listwowej siatki z „wpisanymi” w oczka gałązkami irysów, biegnącym nagim, uskrzydlonym elfem i motylami;
glinka terakotowa, szkliwo ołowiowe, zacierane, barwione w kolorze brązu;
wys.31 cm, 31,5 x 31,5 cm (górna krawędź); sygn. ryta: L. MADRASSI SC.
Praca autorska francuskiego rzeźbiarza pochodzenia włoskiego, Luca Madrassiego; artysta wykonywał prace w brązie i terrakocie; od 1879 roku wystawiał w paryskim Salonie, zdobywając liczne wyróżnienia; od 1896 uczestniczył w wystawach Societe Nationale des Beaux Arts w Paryżu.