Nr katalogowy: 919
Szafa biedermeier
sosna, okleina - orzech; 189 x 128 x 47 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?), 2 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, zaokrąglonych górnych narożach, zamykana dwuskrzydłowo, z szuflada u dołu, fornirowana, z powierzchniami ujętymi na obrzeżach szerokimi obramieniami, intarsjowana delikatnymi gałązkami i żyłką. Górne naroża oraz zwieńczenie ozdobione rzeźbionymi aplikami. Skrzydła ramowe z trzema płycinami. We wnętrzu na bokach trzy listwy zębate do zamontowania półek;
Prosta i niezwykle piękna szafa biedermeierowska do przechowywania bielizny (płytka). Subtelne dekoracje rzeźbione i intarsjowane, obecnie z uwagi na nienajlepszy stan zachowania, nieczytelne. Zgeometryzowanie formy przełamane zaokrąglonymi narożami. Rzadki mebel.