Nr katalogowy: 822
Wazon z wiewiórkami
brąz patynowany; wys. 32,5 cm;
Japonia, XIX/XX w.
stopka kolista, korpus wrzecionowaty, smukły; wąska szyjka z lekko rozszerzonym, pięciolistnym wylewem; od frontu brzusiec dekorowany reliefem z wyobrażeniem dwóch wiewiórek żerujących na gałązkach winorośli z listkami i gronami owoców; na spodzie sygnatura z ideogramami pisma japońskiego;
brąz patynowany; wys. 32,5 cm, średnica stopy 5,7 cm, średnica brzuśca 11 cm.
Japonia, XIX/XX w.
1 000 zł