Nr katalogowy: 817
Lampa elektryczna na biurko, art deco
żelazo, mosiądz polerowany, szkło mleczne,
złocenie; wys. 59 cm,
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
podstawa kwadratowa z dwóch płytek: spodnia żelazna, wierzchnia - nieco mniejsza - mosiężna, polerowana; trzon wysoki, 4-granny, zwieńczony stylizowanym wazonikiem; do trzonu mocowane pod kątem prostym ramię z pokrętłem do regulowania wysokości, zakończone oprawką żarówki z kopulastym, mosiężnym kapturkiem do podwieszenia klosza; klosz ze szkła mlecznego, w formie szeroko rozchylonego, ściętego stożka, z falistą, złoconą krawędzią;
żelazo, mosiądz polerowany, szkło mleczne, złocenie; wys. 59 cm, szer. z ramieniem ca 27 cm, podstawa 12,5 x 12,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.